Ana Sayfa Künye Biz Kimiz Bize e-posta gönderin Abonelik
İlginç Seri
Aktüel
Sizin Sayfanız
Gündem
Arşiv
Çeşitli Siteler
Kilise Adresleri

Merhaba Konuları

Babasının Kızı

Boyun Eğmek

Bozuk saat

Ne kadar Özgürüz

Hataları Bulmak Kolay

Tanrıyı Sevmek

Parakletos

Dedikodu

İdam Suçmudur?

Ötenazi Kimin elinde?

İntihar Etmek

Savaşlar Neden?

İznik Konseyinde Neler Oldu?

 

 

 

 

 

 

 

 

Seni Bekliyorum Arkadaşım!…

 

Bu sabah kalktığında seni seyrettim ve sadece birkaç kelimeyle de olsa benim fikrimi soraraktan ya da dün hayatında gerçekleşen iyi bir şey için bana teşekkür ederekten benimle konuşmanı umut ettim. Ama en doğru giysiyi seçmekle çok meşgul olduğuna dikkat ettim. Evde hazırlanmak için koşuştururken durup merhaba diyecek birkaç dakikan olacağını biliyordum ama sen çok meşguldün. Bir noktada, bir sandalyede oturmaktan başka hiçbir şey yapmayarak on beş dakika beklemen gerekti. Sonra ayağa fırladığını gördüm. Benimle konuşmak istediğini düşündüm ama bunun yerine telefona koştun ve  en son dedikoduları öğrenmek için bir arkadaşını aradın. Bütün gün sabırla seyrettim. Öğle yemeği sırasında etrafına baktığını fark ettim, belki benimle konuşmak seni utandırdı ve onun için başını öne eğmedin. Üç dört masa öteye baktın ve bazı arkadaşlarının yemeklerini yemeden önce benimle kısaca konuştuklarını fark ettin ama sen konuşmadın. Önemli değil. Daha zaman var ve benimle konuşacağını umuyorum.

Eve gittin veyapacak birçok şeyin varmış gibiydi. Bunlardan birkaç tanesini yaptıktan sonra televizyonu açtı. Televizyonu sevip sevmediğini bilmiyorum ama televizyonda yok yoktur ve sen her gün onun önünde, hiçbir şey düşünmeyerek, sadece şovun tadını çıkararak epey vakit geçiriyorsun. Televizyonu seyredip yemeğini yerken yeniden sabırla bekledim, ama yine benimle konuşmadın. Yatma zamanı herhalde kendini çok yorgun hissettin. Ailene iyi geceler diledikten sonra kendini yatağa attın ve hemen uykuya daldın. Önemli değil, çünkü benim her zaman orada, senin için olduğumun bilincinde olmayabilirsin. Sabrım var, hem de senin bilebileceğinden çok daha fazla... Hatta sana da başkalarına karşı sabırlı olmayı öğretmekistiyorum.

Seni o kadar çok seviyorum ki, her gün senden bir selam, bir dua,bir düşünce ya da yüreğinde minnettar bir parça için bekliyorum. Karşındakinden cevap almayarak tek başına konuşma yapmak zor...

Ah, işte yinekalkıyorsun. Ve bir kez daha seni bekleyeceğim, kalbimde senin için sadece sevgi olarak. Bugün bana biraz vakit ayıracağını umut ederek. İyi günler!

Arkadaşın, TANRI.


55

 ©Copyright 2001 Kapsam