ARŞİV

Ana Sayfa Künye Biz Kimiz Bize e-posta gönderin Abonelik
İlginç Seri
Aktüel
Sizin Sayfanız
Gündem
Arşiv
Çeşitli Siteler
Kilise Adresleri


 

 

 

Uluslara GİDİN

Matta 28:16 İsa’nın burada son buyruğu var. Genelde kiliseler son zamanda bu buyruğu okumadan geçiyorlar. Yapılan bir araştırmada bunun hakkında en az konuşuluyor son yıllarda.

Burada İsa Üç buyruk veriyor. GİDİN – ÖĞRETİN - VAFTİZ EDİN

Siz gidin benim adımla ben sizinle birlikte olacam. Biz bugün ilk buyruğuna bakacağız GİDİN….  Aslında birlikte yapabilirdik ama zaman yetmez  belki başka zaman  diğer buyruklarına bakabiliriz.

İsa  diyor gidin: Bizler soru soruyoruz?  Aslında bu buyruk karşısında soru sormak kaçmak demektir.

NEREYE- NİÇİN- NASIL….. 

Sen soru soruyorsan o zaman iman hayatını gözden geçir.

Senin iman hayatın nasıl? 

Çünkü iman hayatın iyi değilse bu emri uygulayamazsın…. 

Devamlı soru sormaya devam edersin…….

Kutsal kitap diyor: Kör köre kılavuzluk edemez. Hasta olan bir imanlı hasta olan insanlara yardım edemez.

Önce sen iyileş? İyileşmek için en güzel yer kilisedir. Ne kadar sık kiliseye katılırsan, dua toplantılara katılırsan o kadar çabuk iyileşeceksin….

Elçilerin İşleri 1:8 ve Luka 28:47 Kurtulan kişiler ne yapıyor?  Kurtulduklarını çevrelerine anlatıyordu. Bir bakıma hareket başlıyor

Biz hareket yaptığımız sürece yaşıyoruz demektir. İmanlıda  gittiği sürece hareket ediyor demek ve iman hayatının yaşadığını gösateriyor….

Her imanlı  gitmek zorundadır:  O halde gitmek Nedir?

Avrupada son yıllarda insanlar akın akın Yaruşaleme gidiyor. Turizm şirketleri özellikle incili kullanarak her hiristiyanın Yeruşaleme gitmek gerektiği  konusunda  reklam yapıyor. Kiliselerde bunu uyguluyor. Onlar diyor öğrenciler önce Yeruşaleme gitti bizlerde önce Yeruşaleme gitmemiz gerekiyor….

Bizlerde onlar gibi Yeruşaleme gidelim mi? 2014 yılında Yeruşaleme gitmeye hazırmısınız.        O kadar  büyük para harcamanızada gerek yok ben sizi bedava Yeruşaleme  nasıl gideceğinizin anahtarını vereyim istermisniz? Merak etmeyin kargo paketlerin içinde kaçak yolcu olarak değil.

Gitmek isteyen elini kaldırsın…. Yeruşalem aslında bizim çevremiz ailemiz akrabalarımız komşularımız

İmanlı kendi çevresine tanıklık veremezse başkalarına asla veremez. Rab bizi duygusal olduğumuz için değil sevdiği için seçti. Sen sevildiğin için Rab seni seçti…..

Hiç düşündünüz mü İsa neden bizlere gidin diyor? İstese  her şeyi kendisi yapar. Teknoloji çağındayız. Bilgisayar karşısında oturarakta bir sürü kişiye ulaşabiliyoruz. Aslında teknolojiyi kullanmak güzel. Sürekli bilgisayar karşısında oturursak ne oluruz? Bol bol kilo alacağız. Rab diyor yerinizden kalkın ve dışarı çıkın sizin hareket ettiğinizi göreyim. İnsanların içine karışın. Siz insanların arasına karıştığınızda benim tanıklarım olduğunuzu herkes görecek.

Sen sevilmiş birisin.  Rab seni seviyor. Şimdi sana bir soru sorsa ne cevap vereceksin.

 Sen insanları seviyormusun? Onlar için kaygı çekiyormusun?

 Bak dünyada 7 milyar insan var ve bunların  ancak  yüzde 20 si müjde duydu. Ama Rab seviyor yinede onları seni sevdiği gibi. İnsanları seviyorsan hareket etmen lazım…

Yıllar önce eşimle tanıştığım  zaman  onunla konuşurken ona sordum” sen neden buradasın?” Bana çok basit bir cevap verdi:  Ben Türkleri sevdiğim için buradayım “ dedi. Ona  dedim Almanya’da da çok Türk var Neden Türkiye?  “Beni Tanrı buraya gönderdi” O zaman henüz yeni imanlı olduğum için  bunun ne olduğunu anlamadım.Ama o bana anlatmaya başladı: Ben Tanrının sesini duyunca itaat ettim ve hiçbir misyona bağlı olmadan  yalnız Tanrının sesine itaat ederek buraya geldim. Buraya gelirken elimde bir bavulum ve kutsal kitabımdan başka hiçbir şeyim yoktu. Bavulumda gelirken yolda kaybolmuştu. Ama kutsal kitabım her zaman yanımdaydı.

Burada bir kiliseye geldiğimde kardeşlerle paylaştım beni kucakladılar. İhtiyaçlarımı karşıladılar. Büyük bir sevinç vardı kardeşlerde. Bu sevinç beni O’nun hizmetinde teşvik etti. “Her zaman diyorlardı “Kız kardeşimiz Rabbin hizmetinde” saygı duyarak beni destekliyorlardı.

Hala bakıyorum kendisine hala kutsal kitabı çantasında  bulunuyor. Nereye giderse gitsin ilk aldığı şey kutsal kitabı oluyor.

1 Prensip: Gitmek istersen Dua et ve kutsal kitabını yanına al:

Yurt dışındfayken havadan uçakla  broşur atıyorlardı  bende elime aldım  İncilden ayetler yazan ufak broşurlerdi İnsanlar gülerek  “Şhow” diyorlardı. İncil yazmıyor  ATIN. İncil yazıyor: “GİDİN”  Onlarla oturun yemek yeyin ve konuşun anlamındadır. Gitmek demek eylem yapmak bir adım atmak demektir.

Tanrı İbrahim’e Oğlun İsak’ı al git dedi: İbrahim gitti: Yaratılış 22:2

2.Prensip: Gitmek istersen Rab istediği için git: Gittiğin yerde başarılı olabilmen için  Rabbin isteği çok önemlidir. Amerikada gazetede ilanlar var. Bu ülkeye misyonerlik yapmak için gitmek istermisiniz? Diye ilanlar var. Çok kişi gidip başvuruyor ve  ufak bir eğitimden geçirildikten sonra gönderiliyor. Bunun  yanlış yada doğru olduğunu tartışmayacağım. Ama inandığım bir şey var Tanrı’nın isteğine giden gittiği yerde başarılı oluyor.

Yüreğinde Tanrı aşkı olan imanlı kesinlikle başkalarına gider. Bu aşk yüreğinde varsa hazır ol: Tanrı sana git diyecek. Bekliyor biraz daha gelişmen için. Bu yüzden sürekli kardeşlerin arasında bulun ve gelişmeye gayret et.

Tanrıdan esin aldıysan git: Çok kişi sana karşı çıkacak. Ama sen seni gönderen Tanrıya bak:

3. Prensip: Her İmanlıda gitmek için yeterince güç var: Rab Gideona ne dedi: Benim kuvvetimle git. Mutlaka seninle birlikte olacağım. Hakimler 6-7-8 bölümler

4. Prensip: Tanrı yalnız başka ülkeye değil Kilisedeki kardeşlere de gitmelisin diyor:  Etrafınıza bakın iman hayatınız süresince  çok kişi etrafınızda yok değil mi? Bir şekilde kiliseden uzaklaşmış bir sürü kardeşlerimiz var: Onları ne derece özlüyorsun? Seviyorsun? Hazırlıyorsun? O zaman onlara gitmek için  hareket etmeye hazır ol.

Kardeşlerini ziyaret etmeye hazır ol: sana çok problemlerden bahsedecekler. Bu seni etkilemesin hamdolsun diyebilirsin. Çünkü problemler olacak kiliselkerdede onlar dayanamadıkları için gitti. Hamdolsun ben kaldım diyeceksin. Problemsiz kilise ölü kilisedir aslında. Kardeşlerin birbiriniz tanıması için Tanrı problemlere izin veriyor.

5. Prensip: Rabbin çağrısına uyarak hizmet etmeye gelenlere Hizmet etmeye hazır ol:  Belki sen başka bir yere gidemezsin. Ama Rab sen gitmeyeceksin diye sana kızmayacak. Senin görevin giden kardeşleri desteklemek ve gelen Hizmetçilere yardım etmek ve onlarla çalışmak

Sonuç olarak: Bizler Rabbimizin son buyruğunu her zaman ilk buyruk olarak hayatımıza koyalım. Rab nasıl İbrahim, Musa, Harun, Yeşu, Gideon. Pavlus, Petrus…..  Gönderdiyse senide göndermek istiyor.  Çünkü Tanrı insanları seviyor. Senide çok sevdiği için bu işine gönderiyor. Onlar nasıl itaat edip gittiyse ve sonucta büyük bereket gördüyse sende bereket göreceğin kesindir. Pavlus dedi ben Tanrısal esine uyarak gittim. Galatyalılar 2:2  Sende  Bu esine uyarak Tanrının egemenliğini duyur. Matta 10:7

Hüseyin Tüfekçi


"Ben iyi çobanım" diyen . . . İSA . . . ile ilgili bilgi edinmek isterseniz aşağidaki adrese yazın:

P.K. 52 Beşiktaş-Istanbul

Veya e-posta (kapsam@kapsamgazetesi.com) gönderin.

 

Arşiv Konuları

Dua Nedir

6-7 Eylül Olayları

Kaygılanmayın

Kilise Yönetimi

Tanrıya Vermek

İlk Sevgiyi Unutmak

Üçlü Birlik 

Kiliseye Gitmek

Müjdeden Utanmıyorum

Çarmığa Gerilenin Öyküsü

Mükemmel Kitap

Tanrıya Yaklaşalım_1-2

İnsanın İsyanı (Tufan)

Vizyon


55

 ©Copyright 2001 Kapsam