Ana Sayfa Künye Biz Kimiz Bize e-posta gönderin Abonelik
İlginç Seri
Aktüel
Sizin Sayfanız
Gündem
Arşiv
Çeşitli Siteler
Kilise Adresleri

Sizin Sayfanız Konuları

Dinler Neden Yetersiz

İncil Değişti mi?

İsa Ölmedi mi?

Düşmanlarımızı sevelim mi?

Kutsal Kitapta Bayramları

Kilise Nedir?

Neden Dört İncil

Neden Haç?

Bütünleyici Haç

Gerçekçiliğin Kuralları

Zulüm ve Zafer

Hıristiyanlığı kimden Öğreniyorsunuz?…

Ne zaman Müslüman arkadaşlarımızla Hıristiyanlık hakkında konuşursak, dinimizle ilgili saçma sapan düşünceleri ve kulaktan dolma bilgileri bana üzüntü veriyor. Arkadaşlarımıza göre üç Allah'a inanıyormuşuz (haşa!...), papazlar Kutsal Kitab'ı değiştirmişler, ve daha birçok aslı astarı olmayan hikayelere inanıyormuşuz.

Bu sözde bilgileri nereden, kimden aldınız? Müslüman düşünürlerden mi? hocalarınızdan mı? Tabii, onlardan Hıristiyanlık hakkında bilgi edinmek isterseniz çok sapık şeyler öğreneceksiniz. Düşün bir dakika. İncil'e bağlı olan bir inanlı olarak İslam'ı araştırmak istediğim zaman elime bir Kur'an alıp onu didik didik ettim, Kur'an Kurslarına bile katıldım. İslam'ı Kur'an ve İslam düşünürlerinden öğrendim. Doğru, dengeli düşünceleri oluşturabilmek için, sadece oryantalistlerin kitapları değil, Müslüman yazılarını da okudum. Başkalarının bilgileriyle yetinmedim kendim bizzat araştırdım. Artık bir tartışmada  başkalarının düşüncelerini değil kendi bilgilerimi cesaretli bir şekilde savunuyorum.

Hıristiyanlık hakkında doğru bilgi edinmek istiyorsanız, hocalarınıza, İslam düşünürlerinize başvurmayın. Onlardan Hıritiyanlıkla ilgili çok sapık, doğru olmayan şeyler öğreneceksiniz. Gerçekten öğrenmek niyetindeyseniz, benim yaptığım gibi bir İncil'i bul ve Allah ruhsal gözlerinizi açsın diye dua ederek, oku. Ondan sonra İncil'e bağlı, Rab İsa'yı seven bir inanlı bulmaya çalış ve onunla bu son derece önemli konuları görüş. "Allah'ın Rabbi... bütün yüreğinle ve bütün canınla araştırdığın zaman bulacaksın." Yasanın Tekrarı 4:29


 55

 ©Copyright 2001 Kapsam